Jakie rolki do bramy przesuwnej wybrać?

Rolki są bardzo ważnym elementem każdej bramy przesuwnej. Pozwalają one na wprawienie jej w ruch, co w przypadku tego typu konstrukcji jest przecież najważniejsze. Warto jednak pamiętać, że każdy model bramy przesuwnej różni się od pozostałych. Z tego powodu należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu wszystkich elementów do konkretnej konstrukcji. Jakie wózki do bram przesuwnych cieszą się największą popularnością?

 

Jeśli zastanawiasz się, jakie rolki do bramy przesuwnej sprawdzą się najlepiej, warto zwrócić uwagę na profil. Dostępne jest kilka rozmiarów takich elementów, dlatego zdecydowanie najlepiej wybrać sklep, który oferuje szeroki wybór rolek do poszczególnych typów profili.

 

 

                                                                               

 

 

Jakie wózki do bramy są najlepsze? Modele metalowe i plastikowe

 

Na rynku znaleźć można wózki do bramy przesuwnej z kółkami wykonanymi z metalu lub plastiku. Pierwszy wariant jest zdecydowanie bardziej odporny na ścieranie, natomiast drugi pozwala na uzyskanie znacznie cichszej pracy całej konstrukcji. Wybór powinien więc zależeć od dokładnych potrzeb danej osoby.

 

Jeśli nie wiesz, jakie wózki do bramy przesuwnej wybrać, forum również może być doskonałym miejscem do poszerzenia swojej wiedzy. Istnieje bowiem znacznie więcej parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas kupowania takich elementów. Mowa tu np. o liczbie kółek czy typie podstawy całego wózka. Często warto skorzystać z pomocy osób, które już wcześniej montowały wózek do bramy i wiedzą, jaki wariant sprawdził się najlepiej w przypadku danej konstrukcji.

 

Trzeba jednak pamiętać, że bez względu na dokładne parametry rolek do bramy przesuwnej, warto postawić na produkty wykonane z wysokiej jakości surowców. W ten sposób można uzyskać maksymalną wydajność, dzięki czemu wymiany będą konieczne znacznie rzadziej. Jeśli nie wiesz, jakie rolki do bramy przesuwnej sprawdzą się najlepiej w danym przypadku, warto zapytać o pomoc specjalistów. Producenci takich elementów wskażą Ci odpowiednie rozwiązanie, dzięki czemu cały system będzie działać prawidłowo przez długie lata.

 

Jaki wózek do bramy przesuwnej – dostępne produkty

 

To, jakie wózki do bramy sprawdzą się w danym przypadku, zależy również od zastosowania określonej liczby kółek. Ich wybór powinien bazować na dokładnych wymiarach całej konstrukcji. Wyróżnia się więc modele:

 

  • 2-rolkowe,

 

  • 3-rolkowe,

 

  • 5-rolkowe,

 

  • 8-rolkowe,

 

  • 10-rolkowe.

 

                                                                  

                                                   

 

Jakie rolki do bramy przesuwnej sprawdzą się najlepiej, gdy weźmie się pod uwagę liczbę kółek? Wszystko zależy od dokładnej szerokości całej konstrukcji. Zakłada się, że do trzech metrów można zastosować modele z zaledwie 3 kółkami. Jaki wózek do bramy 6m będzie najlepszy? W tym przypadku warto postawić na opcję z pięcioma kółkami. Większe konstrukcje będą wymagały zastosowania nieco bardziej skomplikowanych wózków.

 

Jakie rolki do bramy przesuwnej wybrać – podstawy wózków

 

Wózki składają się również ze specjalnych podstaw dolnych. Występują one w wersji dużej i małej. Większe warianty są oczywiście niezbędne w przypadku szerokich bram. Mniejsze są znacznie tańsze, ale nie zawsze sprawdzą się w konkretnej konstrukcji. Do wózka można również dobrać specjalną podstawę regulacyjną. Takie produkty również różnią się między sobą wielkością. Element ten jest odpowiedzialny za regulowanie wózka w pionie i w poziomie. Jest bardzo funkcjonalny i znacznie ułatwia montowanie całej konstrukcji. Dzięki podstawie regulacyjnej można również dostosować bramę do swoich potrzeb także w trakcie codziennej eksploatacji.

 

W poniższych linkach znajdują się rolki do bramy przesuwnej wykonane z różnych materiałów, o konkretnych wielkościach. To produkty, które można zastosować w połączeniu z określonymi systemami przesuwnymi.

 

https://www.zabi.pl/pl/kolka-oferta/77/tworzywowe-do-bram-z-lozyskiem/

 

 

 

https://www.zabi.pl/pl/kolka-oferta/76/do-bram-z-lozyskiem/

Czytaj także

UWAGA RUSZYŁY TARGI POLAGRA 2017!!!
UWAGA RUSZYŁY TARGI POLAGRA 2017!!!   Jesteśmy w Poznaniu, zapraszamy na tegoroczną edycję targów, gdzie będzie można zobaczyć nasze najnowsze produkty. Nowe kształty wykonane z poliuretanu. Koła no crush i to co...
Czytaj więcej
Dobór koła lub zestawu kołowego – podstawowe informacje dotyczące materiału, modelu czy parametru.
Dobór koła lub zestawu kołowego – podstawowe informacje dotyczące materiału, modelu czy parametru. Klasyfikacja kół i zestawów kołowych ze względu na budowę: Koło luzem (solo) Koło łożyskowane...
Czytaj więcej
ZMIANA CEN PRODUKTÓW
                           Szanowni Klienci,   W związku z dynamicznym rozwojem na rynku oraz wzrostem...
Czytaj więcej
OGŁOSZENIE / WAŻNE INFORMACJE
                                         &...
Czytaj więcej