KÓŁKO DO WÓZKA TRANSPORTOWEGO JAKO WAŻNY ELEMENT KONSTRUKCJI

Wózki transportowe są bardzo funkcjonalnymi sprzętami wykorzystywanymi w wielu zakładach przemysłowych, magazynach czy centrach logistycznych. Muszą one jednak poruszać się na odpowiednich systemach jezdnych. Kółka do wózków magazynowych występują w różnych wariantach. Można je dopasować do sposobu zastosowania konkretnego sprzętu.

 

 

Każde kółko do wózka magazynowego musi mieć odpowiedni rozmiar. Wykorzystany materiał powinien natomiast sprawdzać się w panujących warunkach. Warto pamiętać, że kółka okręcają się w odpowiedni sposób i znoszą duże obciążenie. Czasem wystarczą dwa egzemplarze, podczas gdy kiedy indziej trzeba zastosować aż cztery kółka.

 

 

Wybór kółek do wózka transportowego a jego zastosowanie

 

 

Kółka do wózka transportowego znacznie różnią się w zależności od ich zastosowania. Niektóre modele muszą być bowiem odporne na działanie dużych obciążeń, podczas gdy inne powinny działać sprawnie w wysokich temperaturach. W przypadku wózków magazynowych wykorzystywanych rzadko najczęściej stosuje się koła metalowo-gumowe. W tych używanych regularnie konieczne jest zastosowanie bardziej wytrzymałych modeli. Wówczas strzałem w dziesiątkę okazują się kółka do wózków transportowych z oponką gumową.

 

 

Materiały wykorzystywane do tworzenia kółek:

 

  • poliamid,

 

  • poliuretan,

 

  • aluminium,

 

  • tworzywa sztuczne,

 

  • metal,

 

  • stal nierdzewna,

 

  • żeliwo.

 

 

Często można spotkać również kółka do wózków transportowych wykonane z połączeń kilku tworzyw. Ma to na celu dostosowanie ich do konkretnych warunków i zastosowań.

 

 

 

Do produkcji kółek stosuje się różne materiały. W przypadku gumy są to warianty szare lub czarne. Od wyboru konkretnego materiału zależą jego właściwości i możliwości zastosowania. Ważna jest także konstrukcja samego kółka. Powinno ono być odporne na warunki panujące w konkretnym miejscu. Jeśli są to wysokie temperatury, należy zastosować kółka, które niekiedy znoszą nawet 300 stopni C. Warto również zwrócić uwagę na masę przewożonych towarów. Istnieją bowiem specjalne kółka do wózków przemysłowych wytrzymujące duże obciążenie. Takie produkty występują także w zestawie ze specjalnymi mocowaniami.

 

 

 

Na rynku znajdziesz kółka do wózków transportowych w wielu odsłonach. To produkty, które sprawdzą się doskonale w centrach logistycznych, zakładach przemysłowych czy magazynach. Dzięki nim wózki mogą służyć zarówno do przewożenia gotowych towarów, jak i transportowania akcesoriów bądź przedmiotów w trakcie schnięcia. Zdjęcia przedstawiają produkty o wszechstronnym zastosowaniu, które idealnie komponują się z modelami dostępnych wózków.

 

 

 

              

Czytaj także

Koła pneumatyczne – co warto o nich wiedzieć?
Wózki transportowe wymagają zastosowania kół. Niektóre z nich to modele pneumatyczne, obejmujące oponę, która doskonale znosi obciążenie. Występują one w wersji z dętkową lub bezdętkową oponą oraz tarczą...
Czytaj więcej
OGŁOSZENIE / WAŻNE INFORMACJE
Szanowni Klienci!   W dniach 23.12.2021r. - 24.11.2021r. (czwartek, piątek) oraz w dniach 27,28 i 31.12.2021r. (poniedziałek, wtorek, piątek) firma ZABI będzie nieczynna.   Życzymy spokojnych i zdrowych Świąt...
Czytaj więcej
PROJEKTY ODPOWIADAJĄCE NA POTRZEBY RYNKU
Zabi to wyspecjalizowana firma produkująca koła najwyższej jakości, jak również doświadczony zespół profesjonalistów w branży związanej z techniką ruchu i transportem wewnętrznym. Naszym najważniejszym celem...
Czytaj więcej
WÓZKI DO TRANSPORTU IDEALNE DLA PRZEMYSŁU I NIE TYLKO
Wózki do transportu przydają się w różnych miejscach. Znajdują one swoje zastosowanie zarówno w magazynach, jak i na halach przemysłowych czy centrach logistycznych. Mogą występować w wielu wariantach dostosowanych do...
Czytaj więcej