KOŁA I ZESTAWY KOŁOWE IDEALNE DO WÓZKÓW I NIE TYLKO

 

Koła i zestawy kołowe to elementy niezbędne do funkcjonowania wózków, platform czy rusztowań jezdnych. Są powszechnie wykorzystywane w przemyśle, głównie do przewożenia określonych towarów lub akcesoriów. Znajdują swoje zastosowanie także w magazynach. Wówczas pozwalają na transportowanie gotowych, przechowywanych przedmiotów.

 

 

Zestawy kołowe mogą mieć różne konstrukcje wykonane z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej czy nawet żeliwa. Wybór odpowiednich zależy od ich zastosowania. Wśród takich produktów znaleźć można zestawy:

 

 

  • stałe,skrętne,
  • z blokadami i hamulcami,
  • odporne na działanie wysokich temperatur,
  • sprężynowe,
  • kompaktowe,
  • napędowe,
  • poziomujące.

 

 

Znaczenie ma także ich zastosowanie. Niektóre sprawdzą się w przypadku wózków widłowych bądź paletowych. Inne natomiast można użyć w przypadku mebli. To funkcjonalne produkty, których używa się w wielu egzemplarzach w zakładach o dowolnym charakterze.

 

 

Zestawy kołowe do wózków w wielu odsłonach

 

 

Zestawy kołowe do wózków mogą różnić się od siebie konstrukcją. Niektóre z nich są wyposażone w hamulce, podczas gdy inne mają obudowy stale lub skrętne. W przypadku rusztowań trzeba natomiast wykorzystać kółka z rurą. Popularne są również obudowy z trzpieniem lub otworem. Wybierając dany produkt, należy dopasować go do pozostałej części konstrukcji. Zestawy i koła jezdne do wózków są wykorzystywane w różnych lokalizacjach. Niekiedy są to małe konstrukcje, podczas gdy kiedy indziej służą one do wprawiania w ruch bardzo dużych wózków do przewożenia długich i ciężkich przedmiotów.

 

 

 

 

Zestawy kołowe do wózków do zadań specjalnych

 

 

Standardowe koła jezdne do wózków są odporne na standardowe warunki, czyli poruszanie się po różnego rodzaju posadzkach oraz działanie wilgoci. Niektóre modele muszą być jednak znacznie bardziej wytrzymałe. Warto, by pozwalały one na swobodne używanie w wysokich temperaturach, często wynoszących nawet 300 stopni C. Niekiedy wózki są wykorzystywane także jako konstrukcja, która ma służyć do przewiezienia bardzo ciężkich przedmiotów. Najczęściej są to modele żeliwne stworzone z myślą o dużych obciążeniach.

 

 

Zdjęcia przedstawiają wspomniane zestawy kołowe do wózków. Są to wysokiej jakości wyroby, pozwalające na stosowanie w różnych warunkach. Jako producent kół do wózków transportowych dbamy o to, by zapewniały one bezpieczeństwo korzystania i dobrą żywotność. Tworzymy wiele ciekawych produktów, które pozwalają na bezpieczne użytkowanie wózka w dowolnych warunkach.

 

Czytaj także

ZMIANA CEN PRODUKTÓW
                           Szanowni Klienci,   W związku z dynamicznym rozwojem na rynku oraz wzrostem...
Czytaj więcej
WSPIERAMY PASJĘ - Bench Press
  Firma ZABI Sp. z o.o. oprócz swej działalności w branży przemysłowej poczyniła kroki w stronę patronatu jednej z pracownic – Anny Paluszik. Ania jest pracownikiem magazynu w jednej z naszych fili w Oświęcimiu....
Czytaj więcej
Obudowy spawane czy warto?
          Obudowa jest równie istotnym elementem zestawu kołowego co samo koło, dlatego jej wybór również powinien zostać dobrze przemyślany. Konstrukcja obudowy spawanej...
Czytaj więcej
PODSUMOWANIE TARGÓW ,,DREMA’’ 2017
PODSUMOWANIE TARGÓW ,,DREMA’’ 2017   Firma ZABI Sp. z o.o. po raz kolejny wzięła udział Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema.  Serdecznie dziękujemy...
Czytaj więcej