WÓZEK MAGAZYNOWY RĘCZNY DWUKOŁOWY

Wózek magazynowy ręczny dwukołowy to sprzęt niezwykle przydatny w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Pozwala on na łatwiejsze przewożenie towarów, których nie da się podnieść. To odciążenie dla pracowników, a także wyposażenie pozwalające na zwiększenie efektywności pracy. Czym cechuje się wózek magazynowy dwukołowy i gdzie się sprawdza?

 

Czym jest wózek magazynowy dwukołowy?

 

                                            

 

Wózek magazynowy ręczny dwukołowy to specjalny rodzaj wózka stworzony z myślą o transportowaniu towarów o regularnych kształtach na niewielkie odległości. Znajduje on swoje zastosowanie w pomieszczeniach. Jest wyposażony w specjalne koła pneumatyczne, dzięki czemu może poruszać się po różnych powierzchniach.

Koła wózka magazynowego mogą mieć różne wymiary. Zazwyczaj są one wykonane z miękkich tworzyw sztucznych, odpowiadających za amortyzowanie ewentualnych wstrząsów. Z tego powodu mogą poruszać się zarówno po wnętrzach hal, jak i przekraczać progi czy inne nierówności w budynku. Warto, by były to sprzęty wysokiej jakości, pozwalające na eksploatowanie każdego dnia.

 

Gdzie sprawdzi się wózek magazynowy ręczny?

 

Wózek magazynowy ręczny, jak sama nazwa mówi, to idealny wybór w przypadku przestrzeni magazynowych. Wiele produktów tego typu cechuje się dość niewielkimi wymiarami, pozwalającymi na łatwe manewrowanie pomiędzy regałami i innymi obiektami. Są to konstrukcje tworzone z myślą nawet o bardzo małych pomieszczeniach. Znajdują swoje zastosowanie zarówno w zakładach przemysłowych, jak i na zapleczach sklepów.

Wózek magazynowy ręczny może być wykorzystywany do transportowania towarów w obrębie hali przemysłowej, firmy transportowej, archiwum, biura czy nawet w prywatnych budynkach. Dokładne zastosowanie takiego sprzętu zależy od potrzeb użytkownika. Trzeba jednak pamiętać, że każda konstrukcja ma określony udźwig. Załadowanie na wózek zbyt ciężkich towarów może skutkować ich uszkodzeniem.

Trzeba jednak pamiętać, że wózek dwukołowy zwykle jest w stanie utrzymać nieco lżejsze towary niż w przypadku modeli cztero- i trzykołowych. Jest to więc pomoc głównie w przypadku przewożenia dość lekkich kartonów i innych elementów. To popularny wybór m.in. w sklepach spożywczych czy odzieżowych.

 

 

Różne rodzaje wózków magazynowych dwukołowych

 

 

 

 

 

 

Wózki magazynowe dwukołowe mogą mieć nie tylko różny udźwig, lecz także wymiary czy dokładny kształt. Są one wykonywane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu mogą pełnić swoją funkcję przez długi czas. Wybierając odpowiedni wariant, należy kierować się specyfiką transportowanych towarów. W razie wątpliwości istnieje opcja skorzystania z pomocy specjalistów. Takie osoby znają dokładnie parametry poszczególnych modeli wózków magazynowych ręcznych, dlatego wiedzą, które z nich sprawdzą się w sklepach, a które w dużych zakładach przemysłowych.

 

Dlaczego warto postawić na wózek magazynowy dwukołowy?

 

Wózki magazynowe dwukołowe pozwalają na znaczne ułatwienie prac prowadzonych na terenie danego przedsiębiorstwa. Dzięki nim pracownicy nie muszą samodzielnie nosić ładunków, dlatego nie nadwyrężają swoich pleców. Wyposażenie firmy w odpowiedni sprzęt jest wręcz obowiązkowe, pozwalając na zadbanie o zdrowie osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Co więcej, takie produkty umożliwiają znacznie szybsze przewożenie towarów, co wpływa na oszczędność czasu.

Oszczędność czasu i zasobów ludzkich pozwala na znaczne zwiększenie efektywności pracy w danym przedsiębiorstwie, co przekłada się również na zyski. Zakupienie takiego sprzętu to niewielka inwestycja w porównaniu do korzyści, które niesie za sobą podobne rozwiązanie.

Czytaj także

Koło do wózka inwalidzkiego – najważniejsze informacje
Wózki inwalidzkie poruszają się dzięki specjalnym kołom. Elementy tego typu muszą być jednak odpowiednio dopasowane do ich konstrukcji. Występują w wielu wersjach, które różnią się od siebie materiałem zastosowanym...
Czytaj więcej
Obudowy spawane czy warto?
          Obudowa jest równie istotnym elementem zestawu kołowego co samo koło, dlatego jej wybór również powinien zostać dobrze przemyślany. Konstrukcja obudowy spawanej...
Czytaj więcej
Pianka poliuretanowa
Poliuretany są rodzajem poliestrów. Jest to rodzaj estrowo - amidowych pochodnych kwasu węglowego. Poliuretany to grupą polimerów o bardzo szerokim obszarze zastosowań. Głównie poprzez ich wszechstronne zastosowania....
Czytaj więcej
Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych | Hannover Messe 2023 ZAPRASZAMY!
  W najbliższym czasie rozpoczną się MIĘDZYNARODOWE TARGI Hannover Messe. Będą trwały od 17 do 21 kwietnia 2023r.                        ...
Czytaj więcej