CZĘŚCI DO MASZYN ROLNICZYCH

Maszyny rolnicze składają się z wielu elementów. Są to części, które muszą znosić duże obciążenie, a także być bardzo wydajne. Z tego powodu przed wyborem odpowiedniej części warto skupić się na kilku parametrach maszyny. Gdzie sprawdzają się takie elementy i czym kierować się podczas ich zakupu?

 

Gdzie sprawdzają się części do maszyn rolniczych?

 

Części do maszyn wykorzystywanych w rolnictwie wchodzą w skład wielu urządzeń. Są to sprzęty powszechnie wykorzystywane na uprawach, zarówno do przygotowywania gleby, jak i zbierania już wyrośniętych plonów. Takie elementy przydają się także w przypadku urządzeń stosowanych m.in. na terenach leśnych. Występują one w wielu wariantach, różniących się od siebie m.in. kształtem, wymiarami czy materiałami, z jakich zostały wykonane.

Wśród części do maszyn rolniczych można wyróżnić te stworzone z myślą o następujących urządzeniach wykorzystywanych w gospodarstwach:

 

  • rozsiewacze,

 

  • rozrzutniki,

 

  • paszowozy,

 

  • pługi,

 

  • traktory,

 

  • kultywatory,

 

  • agregaty,

 

  • opryskiwacze,

 

  • rozdrabniacze.

 

Części do maszyn rolniczych to nie tylko elementy zamienne, które mogą zastąpić produkty występujące w oryginalnych konstrukcjach takich urządzeń. Wśród nich znajdują się także wyroby pozwalające usprawnić działanie konkretnego sprzętu. Czasami wpływają one również na rozszerzenie funkcji maszyny rolniczej. Odpowiednio dopasowane zapewniają długą wydajność i możliwość swobodnego przeprowadzania prac w terenie. Muszą być jednak kompatybilne z danym modelem urządzenia.

 

Jakie części do maszyn rolniczych są często wybierane?

 

Uszkodzeniu może ulec dowolna część maszyny rolniczej, w zależności od jej wieku, a także intensywności czy sposobu eksploatacji. Wśród najczęściej wybieranych elementów tego typu pojawiają się między innymi produkty do usuwania usterek mechanicznych, a także części blacharskie. Wśród nich pojawiają się m.in. bębny napędowe, łopatki talerzy rozsiewaczy, taśmy rozsiewaczy, rozrzutniki rolnicze, talerzówki, tuleje dystansowe, nakładki walcowe czy talerze uzębione. Niektóre produkty są uniwersalne, dlatego pasują doskonale do wielu modeli maszyn rolniczych. Wśród nich można wyróżnić np. śruby.

 

                                               

 

 

W skład dostępnej oferty hurtowni z częściami do maszyn rolniczych wchodzą zarówno urządzenia zasilane energią elektryczną, jak i klasyczne części w postaci profili stalowych czy siedzenia montowane w kabinach. Dzięki temu można naprawić dowolną usterkę, nawet taką, która nie wpływa bezpośrednio na możliwość korzystania z pojazdu lub innej maszyny rolniczej.

 

Czym powinny cechować się dobre części zamienne do maszyn rolniczych?

 

Części maszyn rolniczych zwykle są kupowane w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia oryginalnego elementu. Wówczas konieczne jest zakupienie produktu, który pozwoli na dalsze korzystanie z danego urządzenia. Warto, by był on odpowiednio wydajny i tak samo wytrzymały jak uprzednio używana część. Z tego powodu tak ważne jest stawianie na elementy sprawdzonych producentów, cechujące się wysoką jakością wykonania.

Sprawdzona hurtownia części rolniczych powinna posiadać w swoim asortymencie produkty stworzone z myślą o różnych markach popularnych urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie. Każdy sprzęt ma bowiem zupełnie inną konstrukcję, dlatego elementy o tych samych zastosowaniach mogą mieć np. różne rozmiary czy kształty. Z tego powodu w sytuacji, gdy nie wiesz, czy dany produkt spisze się dobrze w połączeniu z konkretną maszyną rolniczą, warto poprosić o pomoc specjalistów pracujących w hurtowni części do maszyn rolniczych.


 

Czytaj także

Łożysko – ważniejsze niż myślisz
Łożysko – ważniejsze niż myślisz   Koła firmy ZABI Sp. z o.o.  są wykonane z różnych materiałów w zależności od ich przeznaczenia. Rodzaj bieżni koła kółka, obręczy koła kółka,...
Czytaj więcej
DREMA 2016 - MIĘDZYNARODOWE TARGI MASZYN I NARZĘDZI DLA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO I MEBLARSKIEGO
    DREMA- MIĘDZYNARODOWE TARGI MASZYN I NARZĘDZI DLA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO I MEBLARSKIEGO   W miesiącu WRZESIEŃ 13-16.09.2016r. Firma ZABI Sp.z o.o bierze czynny udział w międzynarodowych targach DREMA –...
Czytaj więcej
Pielnik, gwiazda pielnika co to takiego?
Nowoczesne rolnictwo wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań w maszynach rolniczych. Obecnie proces produkcji rolniczej dąży do jak największego stopnia mechanizacji, dlatego ręcznie pielenie upraw przeszło już do historii.  ...
Czytaj więcej
ZMIANA CEN PRODUKTÓW
                           Szanowni Klienci,   W związku z dynamicznym rozwojem na rynku oraz wzrostem...
Czytaj więcej