OWIJARKA DO SIANOKISZONKI

Owijarka do sianokiszonki to urządzenie niezbędne do złożenia bel, które następnie są przechowywane przez cały sezon. Takie urządzenie składa się z określonych części. Owijarki pojawiają się we wszystkich gospodarstwach, w których uprawia się zboże. Z czego składają się takie urządzenia i do czego dokładnie są stosowane?

 

Czym jest owijarka do sianokiszonki?

 

Owijarka do bel to urządzenie niezbędne do zwijania traw, a także roślin motylkowych. W późniejszym czasie są one stosowane jako pasza dla zwierząt. Z wykorzystaniem owijarki można stworzyć odpowiednio zabezpieczone bele. Na rynku są dostępne takie urządzenia również w wersji samozaładowczej. Znacznie ułatwiają one cały proces, co ma znaczenie szczególnie w przypadku bardzo rozległych pól.

Sprasowane bele są znacznie łatwiejsze do transportowania i przechowywania. Dzięki nim nie trzeba tworzyć osobnych pryzm dla nawet kilkunastu ton paszy. To dobre rozwiązanie m.in. w przypadku pastwisk, które nie zostaną wykorzystane do momentu skoszenia traw. Wówczas można maksymalnie wykorzystać teren, także w okresie zimowym.

Owijarki do bel są stosowane także w gospodarstwach, w których znajdują się łąki dojrzewające w różnych terminach. Dzięki temu nie trzeba kosić ich jednocześnie. Z tego powodu owijarki są często wykorzystywane na małych i średnich farmach. W ten sposób można także dzielić paszę, w zależności od aktualnych potrzeb. Bela może być spożyta w ciągu 2-3 dni od jej otwarcia, bez psucia się materiału.

 

                                                        

 

Najważniejsze części w owijarkach do sianokiszonki

 

Owijaka do sianokiszonki składa się z wielu elementów. To właśnie one odpowiadają za możliwość zwijania bel. Niektóre z nich służą do dozowania folii, a inne pozwalają na poruszanie się urządzenia. Wśród nich pojawiają się takie części, jak np.:

 

 • koła stożkowe,
 • tuleje,
 • sworznie,
 • koła boczne,
 • silniki hydrauliczne,
 • koła napinacza,
 • czujnik owijarki,
 • docisk folii,
 • uszczelnienia,
 • blokady rolki owijarki,
 • przewody licznika z czujnikiem,
 • krążki dociskowe,
 • liczniki do owijarek,
 • śruby.

 

Niektóre elementy pasują do różnych modeli owijarek do bel, a inne wymagają dostosowania do konkretnego wariantu. Z tego powodu tak ważne jest sprawdzenie dokładnych parametrów posiadanego urządzenia. Na tej podstawie można wybrać część, która będzie pełniła swoją funkcję przez kolejne lata intensywnego korzystania. Poszczególne elementy różnią się bowiem od siebie zarówno wymiarami, jak i kształtem czy materiałami, z jakich zostały wykonane. Elementami wymiennymi są również koła, które posiadamy w naszej ofercie m.in.

 

 

https://www.zabi.pl/pl/p/12126/kola/380mldlx6-25/
https://www.zabi.pl/pl/p/12121/kola/400mldlx6-30/
https://www.zabi.pl/pl/p/12169/kola/440mlzx6-25/

 

 

 

                    

 

 

Dlaczego warto korzystać z owijarki do sianokiszonki?

 

Foliarka do bel to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy zależy Ci na możliwości łatwego transportowania gotowej paszy. Dzięki temu można przewozić bele bez konieczności ich otwierania. Z tego powodu takie rozwiązanie trafia w gusta rolników, którzy w określonym terminie borykają się z nadwyżką w produkcji pasz. Wówczas można zebrać je w specjalne bele, a następnie przechowywać i wykorzystywać w okresie, gdy brakuje jedzenia dla zwierząt.

Bele stworzone z wykorzystaniem specjalnej owijarki można przechowywać w dowolnym miejscu.. Ważne, by powierzchnia była gładka i pozbawiona ewentualnych ostrych elementów. Mogłyby one bowiem doprowadzić do rozerwania folii, przez co pasza będzie niezdatna do użytku.

Warto jednak wybierać urządzenia wysokiej jakości, które zapewniają odpowiednią wydajność. W ten sposób można z powodzeniem zbierać paszę nawet z dużych terenów. Należy także dbać o stan owijarek, regularnie zmieniając części, które najszybciej ulegają zużyciu.

Czytaj także

OGŁOSZENIE / WAŻNE INFORMACJE
Szanowni Klienci!   W dniach 23.12.2021r. - 24.11.2021r. (czwartek, piątek) oraz w dniach 27,28 i 31.12.2021r. (poniedziałek, wtorek, piątek) firma ZABI będzie nieczynna.   Życzymy spokojnych i zdrowych Świąt...
Czytaj więcej
KÓŁKO OBROTOWE DO WÓZKA CZYLI FUNKCJONALNOŚĆ
Obrotowe kółka pozwalają na łatwe zmienianie kierunku poruszania się wózka, co w niektórych przypadkach ma ogromne znaczenie. Składają się one ze specjalnych mechanizmów, które można okręcać...
Czytaj więcej
BUDMA-Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
Firma ZABI Sp.z o.o. bierze czynny udział w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury.  Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkania z naszymi pracownikami. Nasi specjaliści przedstawią Państwu aktualną ofertę i opowiedzą o...
Czytaj więcej
TARGI DREMA & POLAGRA 2016 – PODSUMOWANIE
  W dniach 13-16 września oraz 25-29 września odbyły się w Poznaniu największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie ekspertów związanych z obróbką drewna – Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi...
Czytaj więcej