KOŁA DO SPAWAREK

Koła do spawarek są bardzo ważnym elementem takich urządzeń. Pozwalają one na pracę bezobsługową, co jest bardzo dużym odciążeniem w różnego rodzaju warsztatach czy na halach produkcyjnych. To produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych przede wszystkim na działanie gorąca oraz innych czynników pojawiających się w zakładach przemysłowych.

 

Koła do spawarek są dostępne w różnych wersjach, zwłaszcza jeśli chodzi o ich średnicę czy materiał, z którego zostały wykonane. Wysokiej jakości części tego typu zapewniają dłuższą żywotność, a także komfort korzystania ze spawarki. Koła muszą być dopasowane do konstrukcji wózka oraz planowanego zastosowania takiego sprzętu. 

 

Z czego wykonuje się koła do spawarek?

 

Koło do spawarek może być wykonane z różnych materiałów. Zwykle są to tworzywa sztuczne, takie jak guma i polipropylen. Najczęściej konstrukcja kół jest pełna, bez wolnej przestrzeni w środku wypełnionej powietrzem. Dzięki temu można zachować odporność produktu na wstrząsy i uderzenia, a także uszkodzenia typowo mechaniczne. Pozwala to na utrzymanie spawarki w odpowiednim stanie na dłużej, a także komfortowe prowadzenie wózka.

                                                                       

 

Rozmiary kół do spawarek różnią się w zależności od modelu urządzenia. W wielu przypadkach stosuje się produkty o dużej średnicy czyli koła tworzywowo – gumowe 250mm, pozwalające na wygodne poruszanie się po wymagającym terenie. Na rynku znaleźć można także znacznie mniejsze produkty, jak koła skrętne z hamulcem 80 mm. Ich wytrzymałość musi być dopasowana do masy konkretnego urządzenia, a także podłoża, po którym będzie przemieszczać się wózek ze spawarką. Dobrym pomysłem jest wybieranie kół od sprawdzonych producentów, kierując się ich wytrzymałością.

 

Do czego są wykorzystywane koła do spawarek?

 

Wózek spawalniczy to ogromna pomoc zwłaszcza w miejscach, gdzie konieczne jest używanie spawarki w różnych lokalizacjach. Stacjonarne sprzęty mogłyby nieco ograniczać użytkowników. Umieszczenie spawarki na wózku pozwala na uzyskanie mobilności. Koła do takich konstrukcji muszą być dostosowane do warunków panujących w danym miejscu. Mowa tu o  temperaturze, obecności żrących substancji czy podłożu, po którym ma poruszać się wózek. W niektórych przestrzeniach konieczne jest bowiem przewożenie spawarki m.in. przez progi, dlatego konieczne jest wybranie odpowiednio wytrzymałych kół.

 

                                                                                                                           

 

Koła do wózka spawarki najczęściej wykorzystuje się w zakładach przemysłowych, gdzie urządzenie to jest niezbędne w różnych pomieszczeniach czy fragmentach hali. Wówczas możliwe jest odciążenie pracowników z konieczności samodzielnego noszenia sprzętów, które często są bardzo ciężkie. Zwiększa to efektywność pracy, a także bezpieczeństwo. Spawarkę wystarczy przewieźć na specjalnym wózku wyposażonym w koła, nawet na dość duże odległości na terenie przedsiębiorstwa.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając koła do spawarki?

 

Koła do spawarki muszą mieć odpowiednie parametry, by mogły bez problemu pełnić swoją funkcję.

To elementy eksploatacyjne, które po wielu latach intensywnego użytkowania mogą ulec zniszczeniu.

Wybierając odpowiedni produkt, należy skupić się na następujących parametrach:

 

 

 

                                                      średnica dopasowana do pozostałych elementów konstrukcyjnych wózka,

 

 

                                                   wytrzymałość na temperaturę czy działanie substancji chemicznych stosowanych w danym zakładzie,

 

 

                                                     możliwość poruszania się po określonym terenie,

 

 

                                                         możliwość ewentualnego skręcania,

 

 

                                                   wytrzymałość na nacisk sprężarki.

 

 

Koła do wózka spawarki powinny być na tyle wytrzymałe, by możliwe było ich bezproblemowe wykorzystywanie przez co najmniej kilka lat.

Z takich produktów korzysta się m.in. w przypadku spawarek inwertorowych i tzw. migomatów.

 

 

 

                                  

 

 

Aby zwiększyć komfort korzystania z wózków, warto zdecydować się na koła produkowane przez firmę ZABI. ZABI produkuje koła pasujące do spawarek różnych producentów np. koła do spawarek Kempi,koła do spawarek Lincoln czy koła do spawarek Esab. Wszyskie zestawy kołowe charakteryzują się możliwością łatwego skręcania. Wówczas osiągalne będzie manewrowanie wózkiem nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach. To dobry wybór zwłaszcza w niewielkich warsztatach i zakładach, gdzie zwykle przestrzeń jest dość ograniczona i wymaga stosowania funkcjonalnych rozwiązań.

Czytaj także

Międzynarodowe Targi Maszynowe W BRNIE 2016
    W dniach od 3 do 7 października odbyły się 58 targi MSV w Brnie na których co roku prezentowane są najnowsze osiągnięcia w branży maszynowej. MSV to największe i najbardziej prestiżowe targi branżowe w...
Czytaj więcej
MCV-Międzynarodowe Targi Maszynowe
MCV-Międzynarodowe Targi Maszynowe   Międzynarodowe Targi Maszynowe to najważniejsze targi przemysłowe w Europie Środkowej, z corocznym udziałem ponad 1500 wystawców oraz 80 000 odwiedzających. Ponad 35% wystawców i...
Czytaj więcej
W dniach 15.04-18.04 firma ZABI będzie zamknięta
Szanowni Klienci!   W dniach 15.04.2022r. - 18.04.2021r. (piątek, sobota,niedziela,poniedziałek) dział handlowy oraz nasz sklep stacjonarny będzie zamknięty.  ...
Czytaj więcej
Pielnik, gwiazda pielnika co to takiego?
Nowoczesne rolnictwo wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań w maszynach rolniczych. Obecnie proces produkcji rolniczej dąży do jak największego stopnia mechanizacji, dlatego ręcznie pielenie upraw przeszło już do historii.  ...
Czytaj więcej